A A A _Drukuj

Międzynarodowe spotkanie partnerów projektu EMMA

« powrót
20.09 2018
Międzynarodowe spotkanie partnerów projektu EMMA

W dniach 17 i 18 września w siedzibie Akademii Morskiej w Szczecinie, odbyło się międzynarodowe spotkanie projektu EMMA, organizowane przez Urząd Żeglugi Śródlądowej oraz Północną Izbę Gospodarczą.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zwiedzenia laboratoriów Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego oraz symulatora nawigacji przeładunków płynnych LNG Akademii Morskiej w Szczecinie oraz odwiedzili Centrum Informacji Rzecznej RIS znajdujące się w Urzędzie Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie.

Partnerzy projektu odbyli rejs statkiem Odra Queen w celu obserwacji istniejących przeszkód w żegludze śródlądowej tzw. „wąskich gardeł” występujących na rzece Odrze.

Projekt EMMA dotyczy zwiększenia mobilności towarów i logistyki w Regionie Morza Bałtyckiego poprzez wzmocnienie transportu śródlądowego i morskiego oraz promocję nowych międzynarodowych usług żeglugowych oraz jest współfinansowany w ramach transnarodowego programu Interreg Region Morza Bałtyckiego Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie jest partnerem projektu.

Działania projektu EMMA mają się przyczynić do zwiększenia stanu wiedzy na temat udrożnienia dróg śródlądowych w Polsce w kontekście ich gospodarczego wykorzystania. Projekt ma na celu udowodnić konkurencyjną pozycję transportu wodnego, jako ekologicznego środka transportu pozwalającego na redukcję kosztów przewozu towarów, dzięki zastosowaniu nowoczesnych i przyjaznych rozwiązań w infrastrukturze oraz wykorzystaniu nowych jednostek pływających dostosowanych do warunków żeglugowych.

R.Z.
projektowanie stron SSI - projektowanie stron