A A A _Drukuj

Komunikat dotyczący toru wodnego i ruchu 2018/26/0

« powrót
12.07 2018
Komunikat dotyczący toru wodnego i ruchu 2018/26/0

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie w porozumieniu z Urzędem Dróg Wodnych i Żeglugi w Eberswalde oraz w uzgodnieniu z Urzędem Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie, informuje, że od 16.07.2018 r. do odwołania zaprzestaje się publikowania głębokości tranzytowych dla odcinka 542,4 - 704,1 rzeki Odry oraz Odry Zachodniej (0,0-17,1).

Sytuacja ta spowodowana jest okresowo występującymi bardzo niskimi stanami wody, które uniemożliwiają określenie parametrów eksploatacyjnych akwenu (brak możliwości wykonania sondowań) oraz utrzymania prawidłowego oznakowania szlaku żeglugowego. Wskazany odcinek drogi wodnej należy przekraczać z najwyższą ostrożnością. Przyblizone parametry eksploatacyjne poszczególnych odcinków drogi wodnej można wyliczyć na podstawie aktualnych stanow wód w odniesieniu do ostatniego sondowania na stronie http://kgt.szczecin.rzgw.gov.pl/aplikacja/.

W przypadku poprawy sytuacji hydrologicznej, obie strony bezzwłocznie przystąpią do wykonywania sondowań granicznego odcinka rzeki Odry.

E.Ł.
projektowanie stron SSI - projektowanie stron